Новости

26.06.2018r.

Rodzinny piknik parafialny

Thumb 07 piknik rodzinny 2018

Wspaniała, letnia pogoda pozwoliła na zorganizowanie w niedzielę, 17 czerwca pikniku rodzinnego dla wiernych Katedralnej Parafii Prawosławnej Świętego Aleksandra Newskiego w Łodzi. Była to również okazja do podziękowania przez dzieci, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców za trudy kończącego się roku szkolnego. Bezpośrednio po Boskiej Liturgii sprawowanej przez Jego Ekscelencję Atanazego, Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego został odprawiony molebień dziękczynny z tej okazji, a następnie na placu obok Katedry rozpoczęło się spotkanie. W jego przygotowanie włączyli się nawet najmłodsi parafianie, z zaangażowaniem pomagający ustawiać stoliki i leżaki oraz rozkładać przyniesione z domu potrawy.

Po błogosławieństwie i krótkiej, wspólnej modlitwie, uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku: znakomitego bigosu (postnego), owoców, ciast i słodyczy. Następnie władyka Atanazy obdarował prezentami wszystkie obecne dzieci.

Równie przyjemną częścią pikniku były liczne gry i konkurencje sportowe dla najmłodszych, prowadzone przez panią Lilianę. Przeciąganie liny, biegi zręcznościowe, rozgrywki piłkarskie a także wspólne kibicowanie młodym zawodnikom sprzyjało integracji oraz lepszemu, wzajemnemu poznaniu się parafian, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Piknik rodzinny był przyjemnym sposobem spędzenia niedzielnego popołudnia i radosnym wydarzeniem, które stało się już tradycją w łódzkiej parafii.

Tekst: Marcin Niewiadomski

Zdjęcia: Adam Mikołajewski