News

08.05.2018r.

Diecezjalna pielgrzymka Sosnowiec - Ławra Poczajowska

Thumb 31958603 408236306308686 947065706384457728 n

W dniach 2-5 maja odbyła się pielgrzymka do Ławry Poczajowskiej na Ukrainie. Zebrała się duża 50-cio osobowa grupa. Grupa pielgrzymów była bardzo różnorodna. Na pielgrzymce wzmacniali swoją wiarę osoby, które świeżo przyjęły Święte Prawosławie, a także Polacy, Ślązacy, Ukraińcy, Rumuni, Białorusini, Rosjanie. Oprócz parafian sosnowieckich na wyjazd pojechały także osoby z innych naszych parafii: z Krakowa, Częstochowy, Kędzierzyna-Koźla, Łodzi, Rzeszowa.

Za sprawą modlitwy i wielkiej duchowej siły płynącej z odwiedzanych miejsc, powróciliśmy odmienieni. Bardziej zjednoczeni z Bogiem, spokojniejsi, cichsi, bardziej wyczuleni na potrzeby innych. Stało się to za sprawą nie naszej gorliwości, a za sprawą błogosławieństwa Bożego, które w takich miejscach jest szczególnie wyczuwalne. Postarajmy się Kochani Bracia i Siostry zachować błogosławieństwo Poczajowskiej Ławry jak najdłużej.

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w pielgrzymce, dziękuję za wasze modlitwy. Dziękuję także wszystkim dzięki którym ta pielgrzymka się odbyła. Szczególnie dziękuję Naszemu Władyce – Jego Ekscelencji Najprzewiewniejszemu Atanazemu za błogosławieństwo i modlitwę za nas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

ks. Mikołaj Dziewiatowski

Fot.: Anna Holiak