Aktualności

26.08.2019r.

Uroczystości 135-lecia Parafii Katedralnej w Łodzi

Thumb  p6a1039135 lecie cerkwi lodzkiej 2019

Główne uroczystości rozpoczęły się od Nabożeństwa Całonocnego Czuwania w sobotę 14 września br. o godzinie 17.00 w Soborze Św. Aleksandra. W sobotę po południu do Łodzi zawitał pierwszy z zaproszonych hierarchów – Arcybiskup Bielski Grzegorz, który wspólnie z biskupem Atanazym oraz duchowieństwem celebrował wieczorne nabożeństwo. Następnego dnia – 15 września w niedzielę – o godz. 9.45 w Soborze Św. Aleksandra odbyło się powitanie Hierarchów. Do Łodzi przyjechał Głowa Kościoła prawosławnego w Polsce – Jego Eminencja, Wielce Błogosławiony Sawa, Prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski, a także Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski.

23.06.2019r.

Święto Piećdziesiątnicy

Thumb przechwytywanie

W ósmą niedzielę po święcie Paschy wspominamy święto Pięćdziesiątnicy. Zesłanie Ducha Świętego to wielkie święto dla całego Kościoła prawosławnego, w ten dzień święta Cerkiew obchodzi dzień swoich narodzin.

04.06.2019r.

Parafialny wyjazd rekreacyjno-integracyjny

Thumb img 2933

W dniach 31 maja – 2 czerwca odbył się parafialny wyjazd rekreacyjno-integracyjny z Łodzi do Jeleniej Góry. Zgodnie z ukształtowaną już od kilku lat tradycją grupa parafian składająca się z kilku rodzin wraz z duchowieństwem łódzkiej katedry spędziła trzy dni w uroczym klimacie Zachodnich Sudetów.